فروش گوگرد معدنی سمنان-خرید مستقیم از معدن

محصول گوگرد معدنی سمنان

گوگرد معدنی

گوگرد به عنوان چهارمین عنصر پر مصرف در کشاورزی در دو گونه آلی و معدنی طبقه بندی می شود. گوگرد در فرم های آلی در کودهای حیوانی و بقایای گیاهی وجود دارد. اما این گوگرد قابلیت جذب در گیاهان را ندارد. 

ترکیبات گوگرد آلی در ابتدا نیاز است که فرایند اکسید و معدنی شدن را در گذر زمان طی کنند تا در نهایت به فرم ساده شده سولفات تجزیه و تبدیل شوند. در این فرآیند ترکیبات گوگرد آلی توسط میکروارگانیسم های موجود در خاک از جمله باکتری تیوباسیلوس به فرمهای اکسید گوگرد تبدیل می شوند.

گوگرد پتروشیمی که از پاکسازی گازهای خام و ترش چاه های گاز و نفت استخراج می شود در طبقه گوگرد آلی قرارمی گیرد. به همین دلیل این گونه از گوگرد برای مصارف کشاورزی مناسب نیست.

فرآیند اکسید و معدنی شدن گوگرد پتروشیمی در خاک بسیار طولانی و زمان‌بر است و نیاز به باکتری تجزیه گوگرد یا باکتری تیوباسیلوس دارد. مهمترین مصرف این گونه از گوگرد در صنایع خصوصاً در صنعت اسید سازی است. از نظر قیمت نیز گوگرد پتروشیمی دارای قیمت چند برابری نسبت به گوگرد معدنی است و در کشاورزی مقرون به صرفه نیست.

گوگرد معدنی سمنان

استان سمنان با توجه به موقعیت جغرافیایی خود دارای معادن بسیار از انواع کانی های معدنی است. بزرگترین معادن کلسیمی و ژیپس (گچ) کشور در این استان واقع شده است. با توجه به اینکه همواره عنصر گوگرد معدنی همراه با کانی های کلسیم و ژیپس در طبیعت یافت می شود، در نتیجه بزرگترین معادن گوگرد معدنی کشور نیز در این منطقه قرار دارد.

معادن گوگردمعدنی سمنان که در ناحیه کویری جنوب این شهر واقع شده بزرگترین و قدیمی ترین معادن گوگرد معدنی کشور هستند.

معدن دلازیان یکی از این معادن قدیمی گوگرد معدنی سمنان است. پژوهشگران تاریخی شروع استخراج از این معدن را به دوره صفویه نسبت می‌دهند. احتمالاً در دوران قاجار اخراج از این معدن به صورت رسمی و جدی وسعت یافته و با ورود ماشین آلات سنگین مانند کامیون امکان حمل مواد معدنی آن به دیگر نقاط کشور فراهم شده است.

بر اساس مقاله خبرگزاری مهر “این اثر در شهر سمنان با نام معدن گوگرد شناخته می‌شود و جز آثار تاریخی نادر در ایران به شمار می‌رود. در واقع بر اساس بررسی‌های صورت گرفته این معدن جز ۵ معدن دارای گوگرد فعال خاورمیانه است که عناصر آن دارای خلوص بسیار بالایی هستند. به‌طور کلی شمار معادن گوگرد در ایران بسیار محدود بوده و تعداد زیادی از این معادن در کشور دارای ماده معدنی گوگرد فعال نیستند. کما اینکه این معدن از سال‌های گذشته وجود داشته و از آن به‌شکل محدود بهره‌برداری می‌شده است.”

فروش گوگرد معدنی سمنان توسط مجموعه ما بصرت مستقیم از درب معدن امکان پذیر است .جهت سفارش می توانید از طریق فرم تماس سایت یا شماره تماس 09190856995 اقدام نمایید.

معدن گوگرد معدنی دلازیان سمنان

 

فواید گوگرد معدنی سمنان در کشاورزی

در گذشته از کانی های این معادن گوگرد معدنی سمنان جهت استفاده در مصارف خاص پزشکی، دارویی، کشاورزی، صنعتی و … از معدن استخراج می‌شد. جایگاه و اهمیت گوگرد معدنی در کشاورزی امروزه بسیار پررنگ تر شده است.

افزودن ترکیبات گوگرد معدنی به خاک سبب افزایش جذب نیتروژن و بهبود پروتئین سازی گیاهان می‌شود.

ترکیبات گوگرد معدنی سبب افزایش تقویت سیستم دفاعی گیاهان برای مقابله با استرس های اکسیداتیو و تنش های سرمایی است.

ترکیبات گوگرد معدنی سمنان به گیاهان کمک می کند تا در برابر آفات و انواع بیماریهای نباتی آتی به طور ارگانیک و طبیعی مقاوم شوند.

گوگرد معدنی بعنوان یک قارچ کش و آفت کش ارگانیک عمل می کند. همچنین به دلیل بو و رایحه این ترکیبات سبب دفع و دوری بسیاری از آفات و حشرات می شود.

معدن گوگرد معدنی سمنان

 

کاربردهای گوگرد معدنی سمنان در کشاورزی

از ترکیبات گوگرد معدنی سمنان برای مبارزه ارگانیک با آفات و بیماری‌های نباتی میتوان بهره برد. گوگرد معدنی برای مبارزه با آفاتی چون نماتد و کرم سفید ریشه خوار و همچنین مبارزه با با جانورانی موذی چون موش و مار بسیار مفید و کارساز است.

ترکیبات گوگرد معدنی را می توان به عنوان یک اصلاح گر یا اصلاح کننده خاک (amendment) استفاده نمود. اضافه کردن گوگرد معدنی به خاک سبب نرم شدن بافت خاک و افزایش نفوذپذیری آب و هوا به آن می شود. مهمترین کاربرد گوگرد معدنی سمنان برای کاهش PH خاک و کاهش قلیاییت یا اصلاح شوری خاک است.

به کارگیری گوگرد معدنی سمنان سبب شادابی و سرزندگی دوباره درختان و گیاهان می شود. همچنین علاوه بر افزایش باردهی محصولات سبب افزایش کیفیت محصولات در طعم و مزه میشود.

دومین کاربرد گوگرد معدنی در فرآوری و پوساندن کودهای دامی است. گوگرد معدنی به همراه زئولیت کشاورزی بهترین گزینه در فراوری کودهای دامی و رفع بیماری ها و لارو آفات کودهای نپوسیده هستند.

محصول گوگرد معدنی سمنان

گوگرد کشاورزی

از گذشته به امروز از خاک معدنی معادن گوگرد کشور برای مصارف کشاورزی استفاده شده است. گوگرد کشاورزی در واقع همان گوگرد معدنی است که از معدود معادن فعال کشور استخراج می شود.

گوگرد کشاورزی همراه خود عناصر مغذی و ریز مغذی چون کلسیم ، آهن ، روی ، مس ، منیزیم ، منگنز ، سیلیسیم و… را نیز دارد. عنصر کلسیم موجود در گوگرد معدنی سبب رفع شوری خاک و جایگزین شدن با یون سدیم می‌شود.

فروش گوگرد معدنی سمنان که با کیفیت ترین گوگرد معدنی اسیدی گرید کشاورزی است به صورت مستقیم از بزرگترین معدن گوگرد کشور  انجام میشود.

فروش مستقیم گوگرد معدنی اسیدی سمنان

مجموعه سولفیران ما با در اختیار داشتن بزرگترین معدن گوگرد معدنی در کشور  آمادگی تامین نیازهای کشاورزان به گوگرد معدنی با کیفیت اسیدی را بصورت فله یا کیسه ای یا کود گوگرد گرانوله بنتونیت دار دارد.


محصولات معدن گوگرد سمنان

منبع:

https://www.mehrnews.com/news/5007183/%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%86-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%AF-%D9%88-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D8%B0%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF

دیدگاهتان را بنویسید